Jdi na obsah Jdi na menu
 


zajímavosti a názvosloví

11. 4. 2007
ZAJÍMAVOSTI & NÁZVOSLOVÍ
A
» Against [1998] - debutové album pro Derricka Greena. Tato studiová deska se nahrávala rovnou v osmi (!) studiích: ION, House Of Blues, The Hook, Sparky Dark, Chophouse, Golden Track, Scream a KODO Village.
- Na obalu [japonské motivy a grafika] spolupracovali tři umělci a jedna společnost: Mike Curry, Kevin Estrada, Akiko Naomura a Skouras Design.

» Angličtina nebyla pro Maxe Cavaleru v počátcích jednoduchým jazykem. Na prvních albech Sepultury jsou texty plné chyb, verše jsou překládány slovo od slova a zpívány se špatnou výslovností. Později tento neduh Max Cavalera obrací ve svůj prospěch a používá ve svých textech smyšlená slova, kombinující angličtinu/portugalštinu - např. armaggideon a další.

» Anticop - je vlastně píseň 'Antichrist', pouze se změněným textem. Objevila se na reedici 'Bestial Devastation'/'Morbid Visions' [kazeta].

» Apalai - indiánský kmen ze severu Amazonie [vyskytuje se v textech Maxe Cavalery].

» Apocalyptica - finská skupina hráčů na cella, spolupracovala se Sepulturou na albu 'Nation' [2001] v písni 'Valtio'.

B
» Bestial Devastation [1985], debutové EP, vyšlo jako split se skupinou Overdose - 'Século XX'.
- Debutové EP bylo natočeno a smícháno během pouhých dvou dnů na osmistopý magneťák.

» Beneath The Remains [1989], bylo první, přelomové a celosvětově úspěšné album Sepultury.

» Berimbau - hudební nástroj afrického původu, který se postupem času dostal i do Brazilie. Podle zvolené tloušťky dřeva, struny a velikosti tykve, rozdělujeme Berimbau na Gungu [nejhlubší tón - tlusté dřevo, velká tykev, tlustá struna], Medio [střední tón] a Violu [nejvyšší tón - tenké, ale tvrdé dřevo, malá tykev, tenká struna]. Berimbau se skládá z těchto částí:

Berimbau Verga - dřevěný luk o různé délce [zpravidla však 1.2 až 1.5 m] z bambusového, javorového dřeva, nejlépe však dřeva biriba
Arame - ocelová struna, nejnižší tón banja, dají se použít i jiné materiály
Cabaca - zesilovač z tykve nebo dýně [vysušené, zralé a vydlabané], který zesiluje zvuk a má schopnost rezonance
Dobrao - malý kamínek či mince, kterou se dotýkáme struny - způsobuje změnu zvuku, někdy se kamínky nazývají Pedra
Baqueta - malá, dřevěná tyčka, kterou hudebník rozechvívá strunu nástroje
Caxixí - chrastítko, které se skládá z proutí pleteného a uzavřeného košíčku + chratícího obsahu [drží se spolu s baquetou]

Velmi zjednodušený návod s doprovodnými fortografiemi, jak si snadno a levně vyrobit berimbau naleznete zde a zde.

» Biotech Is Godzilla - píseň z alba 'Chaos A.D.' [1993], text k této skladbě napsal rebel Jello Biafra [ex-Dead Kenedys], který se inspiroval ekologickým summitem v Rio De Janeiro, v roce 1992.

» Boitata - podle staré brazilské legendy to byl ochránce, který se zjevoval, ve tvaru hada, z ohně [vyskytuje se v textech Maxe Cavalery].

» Bumba - hlasitý zvuk hromu [vyskytuje se v textech Maxe Cavalery].

» Bumbklaat - slangový výraz, znamenající něco jako hajzl, svině atd. [vyskytuje se v textech Maxe Cavalery].

» Bůh - právě jemu věnuje svou hudbu Max Cavalera. Na všech albech Soulfly můžeme nalézt větu v angličtině a portugalštině: Dedicated to God / Dedicado Á Deus.

C
» Caiapo - indiánský kmen z Amazonie, který se dělí na dvě etnické skupiny, Caiapos ze severu a Caiapos z jihu [vyskytuje se v textech Maxe Cavalery].

» Cangaceiro - brazilský člen tlupy , nebo také gangster [vyskytuje se v textech Maxe Cavalery].

» Capoeira - je africko-brazilské válečnické umění beze zbraní, kterému dali v 16. století vzniknout afričtí otroci. Capoeira se dělí na dva hlavní styly - regionální a Angola. Souboj probíhá ve středu uzavřeného kruhu a střídají se s hraním na hudební nástroje [většinou Berimbau] a zpíváním. Bojuje se v párech. Capoeira se vyznačuje nejen bojovými kopy, ale během soupeření se provádějí velmi náročné akrobatické prvky - různé otočky, salta apod. Důležitou roli hraje samozřejmě strategie. Od roku 1707 byla capoeira zakázána. Otroci ji dále pěstovali pod rouškou "bojového tance", elegantních pohybů a akrobacie. Od roku 1972 se Capoeira opět stala díky státu Brazilie uznávaným bojovým uměním. Stala se populární, dostala pevná pravidla a stala se po fotbalu druhým nejoblíbenějším brazilským sportem! Bojový styl Capoeira byl použit a je k vidění v klipu k písni 'Roots Bloody Roots'. Pokud vás toto umění zaujalo, určitě se podívejte na české stránky - Abada.cz.

» C.I.U. [Criminals In Uniform] - tato píseň měla být již na albu 'Arise' [1991]. Protože se nepodařilo včas nazpívat vokální linky a intro do celkového znění nahrávky nezapadalo, objevila se až o šest let později na kompilaci 'Blood-Rooted' [1997].

» Cut-Throat - píseň z alba 'Roots' [1996], doslovný překlad znamená hrdlořez, je to také přezdívka jednoho kmene indiánů z Amozonie.
- Svůj vztah ke společnosti EPIC vyjádřil Max Cavalera v bookletu, v textu k této písni větou [úplně dole] Enslavement Pathetic Ignorant Corporation. V reedici byla tato věta odstraněna.

D
» Dana Wells [alias D-Low] - nevlastní syn Maxe Cavalery. Syn Glorie Bujnowski, později Cavalerové, který na sklonku roku 1996 tragicky zahynul při dopravní autonehodě. Dana napsal text spolu s Maxem k písni 'Attitude' [album 'Roots', 1996]. Na konci videoklipu k této skladbě je text: In loving memory of Dana Wells A.K.A. D-Low R.I.P.
- Na počest Dany pořádají Soulfly každoroční hudební festival 'D-Low Memorial Festival'. Na jubilejním, desátém ročníku, v roce 2006 v Arizoně, se po deseti letech setkali bratři Max a Igor Cavalerové na jednom pódiu.

Dana Wells

» Derrick Green - před tím, než se stal zpěvákem Sepultury, účinkoval v HC kapelách Outface a Alpha Jerk. S Outface dokonce navštívil Prahu!
- Do kapely byl Derrick vybrán na základě písně 'Choke', kterou Sepultura poslali bez vokálů a bez textu. Derrick si v New Yorku zajistil studio, vymyslel slova a zpěv, dokončil nahrávku a poslal ji zpět do Brazílie.

F
» F.O.E. - píseň z alba 'Against' [1998], začíná nádražním hlášením, které bylo nahráno v Japonsku. Samotná zkratka F.O.E. znamená: Freedom Of Expression.

G
» Guerrillas [také partyzánský boj, drobná válka], píseň z projektu Naibomb, album 'Point Blank' [1994], - je forma ozbrojeného konfliktu, která se vyhýbá velkým a rozhodujícím bitvám a soustředí se na drobné dílčí přepadové akce. Je založena na myšlence, že i menší vojenské útvary mohou způsobovat značné potíže lépe vyzbrojenému a organizovanému nepříteli, když bude vhodně napadán na slabých místech ze zálohy. Guerrilla používají taktiku zaútoč a zmiz. Po útoku se partyzánská skupina rychle přemístí a zmizí ve známém terénu dříve, než přijedou další jednotky, které by mohly skupinu ohrozit. Pro partyzánské oddíly je časté, že jejich vyzbroj je složena z ukořistěné výbavy nepřítele. Důležitým předpokladem úspěšného boje je získání si sympatií domorodého obyvatelstva, které pak často zásobuje potravinami partyzánské skupiny. Obdoba partyzánského boje byla použita např. během 2 světové války v Jugoslávii, na Slovensku, v Rusku, ve válce ve Vietnamu, během invaze do Afghánistánu, v Somálsku, Afghánistánu či v dnešní době probíhá na území některých státu střední a jižní Ameriky.

H
» Hatred Is Aside - píseň z alba 'Against' [1998] vznikla během společného jamu v domě Jasona Newsteda [ex-baskytarista, Metallica], který v této písni hraje na baritonovou kytaru, theremin, perkuse, zpívá a podílel se na textu.

CH
» Chaos A.D. [1993] - velmi politicky a proti nábožensky laděná nahrávka. V době propagace a na turné k tomuto albu, zdobí Maxův mikrofon nápis gegen nazis [proti nacismu] a plynová maska, Cavalera nosí trička s hesly: "No Gods / No Masters" [žádní bohové / žádní nadřízení] nebo "Zabij člověka - jsi vrah, zabij tisíce lidí - jsi dobyvatel, zabij jich milióny - jsi bůh" či tílko s motivem alba "World Demise" [kouřící tovární komplex, znečišťující ovzduší] od spřátelených Obituary. Doporučuji pročíst si texty z tohoto alba pozorně.

» Charita - této činnosti se Max Cavalera věnuje již pěknou řádku let. Např. výtěžek z koncertu Soulfly ve Phoenixu [10.5.98] věnoval tamější nemocnici na zlepšení vybavení pro diabetiky. Výtěžek činil 10.000 $. Přispívá také na sirotky v Srbsku, bojuje za ochranu amazonských pralesů atd. Sepultura nezůstává pozadu. V roce 2003 např. pomáhali společnosti Brooklyn Animal Resource Coalition.

» Che Guevara [vl. jménem Dr. Ernesto Rafael Guevara de la Serna, 14.6.1928 - 9.10.1967] - argentinský lékař, marxistický revolucionář a vůdce kubánských gueril [viz. guerrillas]. Guevara byl členem Castrova "Hnutí 26. července", které se v roce 1959 dostalo k moci na Kubě. Po působení na různých postech v nové vládě Guevara v roce 1966 opustil Kubu, aby pokračoval v šíření revoluce v dalších státech - nejprve v Zairu a potom v Bolívii. Právě tam byl zajat při vojenské operaci, zorganizované americkou CIA. 9. října jej bolivijští vojáci popravili, nejprve mu byly rozstříleny nohy a pak byl zabit kulkou do srdce. Po smrti mu byly amputovány ruce [jako důkaz, kdyby jeho smrt chtěl někdo popřít] a pak byl pohřben na neznámém místě. Po své smrti se Che stal jako teoretik i taktik guerilového boje hrdinou socialistických revolučních hnutí celého třetího světa. Pro levicové idealisty západní cilizace je dodnes populární ikonou revolucionáře.
- Odkud se vzala přezdívka Che? Slovo Che je rozšířeno v Argentině a Bolívii, používá se jako oslovení, případně jako ekvivalent zvolání "hej" nebo "hele". Guevara si svou přezdívku získal právě pro časté používání zmíněného slova, které jeho kubánským soudruhům muselo připadat jako pozoruhodný prvek jeho mluvy. [vyskytuje se v textech Maxe Cavalery]

Che Guevara

I
» Inner Self - píseň z alba 'Beneath The Remains' [1989] se stala prvním videoklipem skupiny.

» Intro na albu 'Schizophrenia' [1987], ve kterém Max Cavalera křičí slovo schizophrenia, je puštěné pozpátku.

K
» Kaiowas - píseň z alba 'Chaos A.D.' [1993] byla inspirovaná brazilským indiánským kmenem Kaiowas, který žije v deštných pralesech. Kmen se dopustil masové sebevraždy na protest proti vládě, která se pokusila získat jejich zemi a víru.

» Kodo - tradiční japonští bubeníci, sídlí na ostrově Sado od roku 1988. Hrají tzv. taiko styl, což je slovo japonského původu a znamená doslova "velký buben". Používá se jednak pro označení tradičních japonských bubnů a také pro označení stylu hry na tyto bubny. Bubeníci Kodo spolupracovali se Sepulturou na albu 'Against' [1998] v písni 'Kamaitachi '. Taiko se v dnešní době vyvinulo i do koncertní moderní podoby, takže lze spatřit velmi sofistikovaná představení profesionálních skupin [např. Kodo, Ondekoza, Yamato]. Oficiální webové stránky Kodo.

Kodo

» Konkurz - po odchodu Maxe Cavalery ze Sepultury, vyhlásila skupina konkurz na post zpěváka. V obrovském množství demo kazet se našla i nahrávka s hlasem zpěváka Testament.

L
» Lampiao [vl. jménem Virgulino Ferreira da Silva, 4.6.1898 - 28.7.1938] - nejslavnější vůdce tzv. Lampiaova gangu [nebo také Cangaco gangu], což byla skupina záškodníků a psanců, kteří terorizovali severovýchod Brazílie v letech 1920 až 1930. Lampiaův gang nikdy neměl více jak padesát členů, jejich zbraňový arzenál tvořili povětšinou revolvery, pušky Winchester a poloautomatické pistole Mauser, ukradené polovojenským jednotkám a policii. 28. července 1938 byl Lampiao a jeho gang zrazen a dopaden na Angicoho farmě ve státě Sergipe, policejní jednotkou ozbrojenou kulomety. V rychlé přestřelce byl vůdce Lampiao se svými hochy zastřelen, jejich hlavy byly uřezány a poté odeslány k soudnímu přezkoumání do Salvadoru. Později byly veřejně vystaveny.

- Max Cavalera, použil toto téma v písni 'Sangue De Bairro' [album '3' 2002]. U tohoto textu, ve kterém mimojiného jmenuje všechny členy Lampiaova gangu si můžete přečíst poznámku: Toto jsou jména Lampiaova gangu! Oni byli psanci, rebeli, kteří brali bohatým a chudým dávali [brayilsk7 Robin Hood]. Když byli chyceni, jejich hlavy byly sťaty a vystaveny na náměstí v Recife, Pernambuco

Lampiao Lampiao gang

» Logo skupiny prošlo několika zcela zásadními změnami designu. Prvotní návrh pochází od Sergia ze spřízněné skupiny Overdose, který můžeme vidět na debutovém EP 'Bestial Devastation' [1985]. Toto amatérské logo se skládá z názvu skupiny, kde jednotlivá písmena prorůstají ostny. Dominuje písmeno T, které má tvar kříže. V období 1986 - 1987 mění logo svou podobu. Dominantou se stávají první a poslední písmeno [po vzoru Metallica], kdy S a A je prodlouženo v hrot. Od alba 'Beneath The Remains' [1989] skupina opouští od dosavadních pokusů s deathmetalovým designem a volí čisté logo, vyvedené fontem Casablanca Antique, které se stává poznávacím znamením až do roku 1999. Mění se jen barvy. V letech 2001 - 2003 kapela používá písmo Uptown. Na live dvd a 2cd 'Live In Sao Paulo' [2005] byl použit font Steamer. Od roku 2006, kdy vyšla studiová nahrávka 'Dante XXI' používají Sepultura zcela nový font.

M
» Massacration - brazilská skupina, ve které si zahostoval Igor Cavalera po přezdívkou El Covero. Sepultura a Massacration odehráli společné turné v roce 2004. Igor se musel přizpůsobit členům kapely a tak odehrál koncerty v podomácku vyrobené masce.

» Michael R. Whelan - byl dvorním malířem kapely v letech 1989 - 1996. Podílel se na obálkách 'Beneath The Remains', 'Arise', 'Chaos A.D.' a 'Roots'. Poslední Whelanova práce se objevila v roce 2005 na obalu nahrávky Soulfly - 'Dark Ages'.

» Mindwar - píseň z alba 'Roorback' [2003], ve videoklipu k této písni máme možnost vidět matku Maxe a Igora Cavalerových. Je to ta potetovanážena v obchůdku s Japonkami.

» Mulambo - doslova to znamená špindíra, ale také se tento výraz používá pro osobu, která kašle na společnost [vyskytuje se v textech Maxe Cavalery].

N
» Název skupiny měl být původně Tropa de Choque. Na tento název si však udělala copyright jiná skupina a tak se Max a spol. byli nuceni přejmenovat. Slovo sepultura pochází z názvu písně od Motörhead - 'Dancing On Your Grave'. Slovo grave = v angličtině hrob, v portugalštině sepultura.

» Nailbomb - projekt Maxe Cavalery a Alexe Newporta. Na dvd 'Live At Dynamo' [2005] máte možnost vidět v zákulisí nevlastního syna Maxe Cavalery - Dana Wellse [natáčí si koncert na video kameru], manželku Glorii Cavalerovou [zelené vlasy]. Během koncertu se na pódiu objeví syn Maxe a Glorie - Zyon - jako host s kytarou.

O
» Obal alba 'Arise' [1991] měl vypadat úplně jinak.

» Oxola - Afro-brazilské božství symbolizující kapacitu přírody [vyskytuje se v textech Maxe Cavalery].

P
» Paulo Jr. - říká se, že Paulo byl do skupiny přijat proto, že vlastnil baskytaru. Nikoho nezajímalo že naní neuměl hrát. Nástroj mu prý koupil jeho otec.
- Během prvního dne ve studiu, při natáčení alba 'Chaos A.D.' [1993], Sepultura nahráli cover verzi od Black Sabbath, ve které se zpěvu ujal Paulo Jr. Tato píseň nebyla nikdy zveřejněna.

» Paulo´s Microphone - je skrytá píseň na albu 'Roorback' [2003], jejíž humorný text pojednává o Paolově "mikrofónu" :-)

» Projekt - Igor Cavalera, Andreas Kisser, muzikanti z Ratos De Porao a Jello Biafra kdysi vytvořili projekt, který odehrál dva koncerty na podporu knížky o americkém undergroundu, kterou napsal Jello Biafra.

» První koncert v Evropě - Sepultura odehráli v Rakousku, ve vídeňském klubu 'Rock Haus' [nynější 'Planet Music'], v roce 1989 jako support skupiny Sodom.

Q
» Quilombo [také Quilombo dos Palmares] - byla nezávislá republika Maroons, útočiště otroků, kteří unikli z područí portugalské kolonizace Brazílie. Quilombo byla součástí provincie Bahía, pravděpodobně o rozloze Portugalska s počtem cca 30.000 lidí. Palmareští bojovníci byli mistři v bojovém umění capoeira, které do Brazílie v 15 století přinesli afričtí otroci. Vůdcem v Quilombo byl brazilský hrdina Zumbi [vyskytuje se v textech Maxe Cavalery].

R
» Reza - píseň z alba 'Against' [1998], v této skladbě hostuje Joao Gordo a říká se, že prý nevýraznost, huhlavost jeho vokálu byla způsobana tím, že během nahrávání jedl.

» Ratamahatta - píseň z alba 'Roots' [1996], videoklip k této písni je kompletně animátorskou/loutkařskou záležitostí a je jistě nejoriginálnějším kouskem ve videografii Sepultury. Video zvítězilo v kategorii nejlepší rockové video.

» Refuse/Resist - píseň z alba 'Chaos A.D.' [1993], intro této slavné písně od Sepultury, vyplňuje tlukot srdce Zyona, syna Maxe a Glorie Cavalerových, zaznamenaný ultrazvukem.

» Reklama - v brazilské reklamě na nápoj Sprite se objevil Max Cavalera. Igor Cavalera se představil v reklamním shotu pro firmu Pearl [světově proslulá svými bicími a perkusemi].

» Roorback [také Ror-bäk, 2003] - význam tohoto slova je: hanlivá prolhanost, zveřejňována pro politický efekt nebo také temná/zlověstná propaganda.

» Roots Bloody Roots - píseň z alba 'Roots' [1996], na začátku videoklipu k této písni je text: Suffering should be creative should give birth to something good and lovely. Chinua Achebe / Utrpení by mělo vést ke kreativitě, ke zrození něčeho dobrého, krásného. Chinua Achebe

S
» Symbol skupiny se nazývá Tribal S. Poprvé se objevil na albu 'Arise' [1991]. V období 1991 - 1996 se symbol skládal z 31 částí, později jeden dílek chybí. Znak se pravděpodobně vyvinul z počátečního písmena názvu skupiny.
- Význam a co vlastně symbol představuje - na to neexistuje jednoznačný názor. Podle některých lidí jde o letecký pohled na Sao Paulo, kde jednotlivé dílky představují vesničky na okrajích a města. Podle jiných připomíná zkroucenou páteř a kostní výrustky. Jiní tvrdí že nepředstavuje zcela nic. Symbol prošel mnohými změnami, budemeli se držet představy, že vychází z písmene S [viz. logo].

» Scott Burns - slavný americký producent, mixoval a produkoval album 'Beneath The Remains' [1989], čímž skupině pomohl prorazit na celosvětový trh.

» Schizophrenia [1987] - debutové album pro Andrease Kissera, který na postu kytaristy vystřídal Jairo Guedze. Co vlastně znamená pojem schizofrenie? Schizofrenie je závažná duševní choroba. Provází ji změna myšlení a vnímání reality. Objevuje se úzkost, bludy a halucinace. U pacienta se schizofrenií dochází k rozštěpu mysli a celkovému úpadku osobnosti. Pacient je vztahovačný, neustále pronásledovaný bludy a smyšlenkami, mluví si pro sebe, vytváří umělý svět. Není vymezena přesná doba projevu nemoci, nicméně nejčastěji ke schizofrenii dochází mezi 16. - 25. rokem života. Schizofrenií trpí přibližně 1% světové populace. K léčbě schizofrenie se používají léky ze skupiny antipsychotik. Jsou to farmaka, která ovlivňují pozitivně pochody myšlení [jeho integraci] a zbavují nemocné halucinací, oslabují bludy nebo mění vztah k nim, pacifikují neklidné a agresivní pacienty atd.

» Strife - skupina, ve které hostoval Igor Cavalera pod nuceným pseudonymem Puta que Puariu. Roadrunner Records tehdy oficiálně nedovolili hostování Igora. Cavaleru můžeme slyšet v písni 'Overthrow' na albu 'In This Deviance'.

» Stronger Than Hate - píseň z alba 'Beneath The Remains' [1989], ve které hostuje zpěvák floridské, deathmetalové skupiny Obituary, John Tardy.

T
» T3rcermillennium - píseň z alba 'Against' [1998], se dělí na dvě části. První vznikla společným jamováním a tento jam byl skutečně použit. Druhá část byla již vytvořena ve studiu.

» Tetování - Max Cavalera má vytetovaná jména svých synů na prstech. Na pravé ruce má jména: Igor a Dana. Na levé ruce: Zyon.

Tetování

» Texty - Sepultury byly zpočátku psané v portugalštině - např. 'Filhos de Hitler' (Děti Hitlera), 'Sexta-Feira 13' (Pátek 13), 'Desgracea e Destruicao' (Hanba a zneuctění), 'Cavaleiros de Morte' (Jezdci smrti), 'Anticristo' (Antikrist). Dvě z těchto písní se později objevily na debutovém EP 'Bestial Devastation' [1985]: 'Warriors Of Death' a 'Antichrist'.

» Tribe - doslovný překlad z angličtiny - kmen, pro Maxe Cavaleru je to kruh jeho přátel a rodina [vyskytuje se v textech Maxe Cavalery].
- 'Tribe' je také píseň z debutového alba 'Soulfly' [1998], v jejímž textu na úplný závěr Max jmenuje indiánské kmeny v tomto pořadí: Apalai, Apiaca, Arara, Botocudo,Goitaka, Guarany, Yamamadi, Ypixuna, Maori, Aboriginal, Zulu, Banshee, Mohican, Masai, Hopi, Panga, Omai, Asaro, Xingu, Buli, Guaikuru, Tukano, Tupinamba, Karo, Kaiapo.

V
» Vision - skateová firma, která sponzorovala Sepulturu po vydání alba 'Beneath The Remains' [1989]. Ještě v '93 roce je možné si všimnout trička vision street wear, které nosil Paulo Jr.

W
» Water - píseň z alba 'Nation' [2001], zde hraje na baskytaru, zapůjčenou od Jasona Newsteda [ex-baskytara Metallica], Derrick Green.

X
» Xavante [také Shavante, Chavante, Akuen, A'uwe, Akwe, Awen nebo Akwen] - je brazilský indiánský kmen z oblasti západního Mato Grosso. Kmen hovoří vlastním jazykem - xavantštinou. Sepultura s těmito indiány spolupracovala na albu 'Roots' [1996] v písni 'Itsári'. Pokud se zajímáte o domorodé kmeny v Brazílii, navštivte určitě oficiální stránky SIL (Sociedade Internacional de Lingüística), kde naleznete veškeré informace o jednotlivých kmenech a mapy.

Z
» Založení skupiny - bratři Max a Igor Cavalerovi se rozhodli založit skupinu potom, co shlédli koncert britské hard rockové skupiny Queen.

» Zapata [vl. jménem Emiliano Zapata Salazar, 8.8.1879 – 10.4.1919] - mexický vůdce a revolucionář. Zpočátku bojoval proti diktatúře Porfirio Díaze. V roce 1910 nepokoje vyústili v Mexickou revoluci, ve které se Zapata ujal důležité role. Zformoval a velel důležité revoluční síle Morelos – the Ejército Libertador del Sur [Jižní osvobozenecká armáda], která se partyzánským stylem boje nazývá gerila [viz. guerrillas]. 10. dubna 1919 se Zapata setkal s plk. Jesús Guajardo, který předstíral dezerci k revolucionářům. Zapata byl zrazen a v Hacienda de San Juan ve Chinameca zastřelen. Jesús Guajardo odvezl tělo do Cuautla, kde získal odměnu za dopadení. Po Zapatově smrti se rozpadla osvobozenecká armáda, ačkoli Zapatův syn a další přívrženci, pokračovali v politické kariéře [vyskytuje se v textech Maxe Cavalery].

 Emiliano Zapata Salazar

» Zatčení Maxe Cavalery proběhlo na koncertě Sepultury, během kterého mával brazilskou státní vlajkou, na které se [místo hvězd v modrém kruhu] nacházel znak skupiny. Tento motiv se používá na trika Sepultury i dnes a vlajku lze objednat. Později se tento incident objevuje jako krátký úryvek ve videoklipu 'Refuse/Resist' [album 'Chaos A.D.' - 1993] a také v podobě rozhlasového vysílání jako intro u písně 'The Song Remains Insane' [album 'Soulfly' - 1998].

Vlajka

» Zrušení koncertů Sepultury v Brazílii a velké problémy s promotéry koncertních vystoupení. Takový byl následek úmrtí fanouška během koncertu v Sao Paulo v roce 1991, kdy se koncert v 'Charles Muller Square' zcela vymknul kontrole.

» Zumbi [také Zumbi dos Palmares, 20.11.1655 - 1695] - poslední vůdce tzv. Quilombo dos Palmares [viz. Quilombo], hrdina a vůdce brazilských bojovníků proti otroctví [vyskytuje se v textech Maxe Cavalery].

Zumbi dos Palmares


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

토토사이트

(Donaldpeeni, 19. 8. 2022 20:14)


토토사이트

중국배대지

(Robertfeank, 19. 8. 2022 17:50)


중국배대지

Орсофит таблетки для похудения цена

(AlbertShofs, 19. 8. 2022 16:04)

Now here’s the big question.
https://trendsmi.com.ua/links.html https://trendsmi.com.ua/linkss.html https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=4982 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=4367 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=5010 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=6334 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=5416 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=4736 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=3030 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=7707 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=3902 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=6430 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=6608 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=5479 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=4532 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=5775 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=5381 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=5177 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=6961 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=7562 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=7949 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=110 https://yandex.ru/health/turbo/articles?id=5636
Examples of Aphorism in Literature
This famous motto highlights the truism that life is full of ups and downs.
Thomas Jefferson also mirrored this general idea when he said, I find that the harder I work, the more luck I seem to have.
Picture of Benjamin Franklin and a caption that says "Aphorist Extraordinaire"
Want a few more.
Now you might be asking.
You’re prepared to use these handy little sayings to make your prose more relatable.
What is an Aphorism.
Proverbs, on the other hand, can be much longer than aphorisms and adages.
This quote originated from Thomas Howell in New Sonnets and Pretty Pamphlets.
Check it out.
Sandys said, Honestie the best policie, which in modern English is…
Other Common Examples of Aphorisms
This quote came from Wales, first appearing in an 1866 publication.
And then.

타오바오구매대행

(Leonardbrine, 19. 8. 2022 13:13)


타오바오구매대행

go88

(Brucebroor, 17. 8. 2022 6:31)


go88

They Live film retelling

(ThomasViomi, 17. 8. 2022 5:51)

https://www.youtube.com/watch?v=ivCLSPKAdU4

Actually. Prompt, where I can find more information on this question?

(Tommynus, 14. 8. 2022 20:42)

In my opinion you are not right. I suggest it to discuss. Write to me in PM, we will communicate.
https://zeenite.com/videos/35622/alura-jenson-mother-i-d-like-to-fuck/
https://gay0day.com/videos/98573/hot-office-fuck-gay/

gеt nоw #

(Petervef, 14. 8. 2022 10:43)

Best onlіnе саsіno
Bіg bоnus аnd Frееsріns
Spоrt bеttіng аnd pоkеr

go now https://tinyurl.com/2p9cxa42

They Live film retelling

(ThomasViomi, 13. 8. 2022 21:00)

https://bestmoviesyt.blogspot.com

301 Moved Constantly

(Jeffreyunfah, 13. 8. 2022 2:14)

301 Moved Once
https://original-ideas.net/ - Click here!..

casino siteleri

(casino siteleri, 12. 8. 2022 23:53)

casino siteleri

수입 + 투자 포함 + 출금 포함

(DanielUniok, 12. 8. 2022 3:13)

https://www.enjoydrone.com/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=127569

well, try

(Hobertgromb, 12. 8. 2022 2:37)

well, try

Source:

- https://cdgamebuy.ru/

How Binary Options Toil

(BruceFus, 12. 8. 2022 1:50)

Binary options let traders profit from price fluctuations in multiple pandemic markets, but it's conspicuous to understand the risks and rewards of these disputatious and often-misunderstood monetary instruments. Binary options survive teeny-weeny resemblance to traditional options, featuring discrete payouts, fees, and risks, as well as a unmatched liquidity nature and investment process https://corretoras-opcoes-binarias.com/

The best futures

(PatrikCiz, 11. 8. 2022 7:18)

https://ls.kr.ua/izvestnye-kartiny-mane.html
Interesting information about the planet

Gestão de Ferramentaria

(Anthonytub, 11. 8. 2022 6:07)


Sistema que padroniza processos, controla o ferramental, monitora a sua qualidade e otimiza seu tempo de utilização, atribuindo responsabilidades aos usuários e informando aos gestores sobre toda a operação em tempo real.

red MILF

(CharlesSeaws, 11. 8. 2022 4:25)

milfporno.red


Source:

- https://milfporno.red

This message, is matchless))), it is very interesting to me :)

(Tommynus, 10. 8. 2022 20:57)

What remarkable topic
https://santorini-gay.com
https://blonde-babe-blow-job.info

the evening

(Harrytub, 10. 8. 2022 2:02)

the evening
Source:

- https://coub.com/casinoenlignesite

Rawealtpartners

(RawealtCiz, 6. 8. 2022 17:55)

https://rawealthpartners.com/join/29773
RA Wealth Partners is Regal Assets’ official affiliate network & JV portal for financial professionals and marketers alike. Whether you want to promote Regal Assets’ offers to your audience and earn healthy commissions, or you want to JV with Regal Assets and benefit from selling your financial products through our proven ecosystem, RA Wealth Partner's experts will guide you every step of the way to maximize your chances of success.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80

následující »